Vernisáž výstavy Martina Lišková & Tomáš Lumpe: Temporální utopie

Galerie Bunkr zve v pátek 18. října 2019 v 18:00 na zahájení výstavy Martina Lišková & Tomáš Lumpe: Temporální utopie. Výstava potrvá do 10. listopadu 2019.

V historii města Mostu nalezneme jeden z nejpříznačnějších příběhů našich novodobých dějin. Destrukci živého a zároveň kulturně a historicky cenného města kvůli hnědouhelnému podloží – a jeho opětovnou výstavbu opodál. Jak tento myšlenkový svět sociální a socialistické modernity vidí současná nejmladší generace umělců? Cosi podstatného se zřejmě nevratně zničilo, cosi nového, z dnešního pohledu jedinečného, vzniklo. Cítíme, že žijeme v jiném světě, než v jakém vyrůstali naši rodiče. O to více se podivujeme, že zároveň stále prohráváme v bitvách, jež přece už dávno měly patřit minulosti.

Martina Lišková (1989) a Tomáš Lumpe (1986) jsou absolventi Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Pracují s médiem fotografie i videa a společně je fascinuje prostředí státem vybudovaného socialismu i vizionářská představa ideální společnosti s dokonalým systémem.

Text: Martina Johnová & Štefan Pecko

Událost na Facebooku.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Vernisáž výstavy Martina Lišková & Tomáš Lumpe: Temporální utopie

  1. Pingback:Martina Lišková & Tomáš Lumpe: Utopická procházka a komentovaná prohlídka – Galerie Bunkr